18.1.1754 mlýn o 3 složeních s jahelkou emfyteuticky zakoupil Václav Schwenck za 430 zl. rýn. složených hotově
ze mlýna bude platit náhradou za dva sádelnaté vepře 16 zl. 20 kr. a odvádět 21 měřic pšenice, 145 měřic čistého žita, 33 měřic smíšeného žita, 12 měřic ječmene, 15 měřic prosa, 35 měřic moučného prachu. Starost o jez bere na sebe vrchnost, všechny ostatní opravy zajišťuje mlynář, vrchnost k tomu dodá dřevo za běžné ceny, na základové trámy, náhon a hřídele dodá kmeny zdarma, vše dopraví robotníci, o náhon se rovněž stará mlynář, především je povinen zabraňovat hrozícím škodám. Povinně přimlýněny Leština, Hrabová, Rohle a Janoslavice (Svinov), v jiném mlýně pod trestem mlít nesmějí, případné přestupníky je mlynář povinen hlásit vrchnosti k potrestání, pro vrchnost úředníky a dvorskou čeleď mele a šrotuje deputátní obilí bez měřičného, všechny zemské daně platí mlynář, vrchnímu platí jednou za 3 roky 2 zl. z každého složení jako tzv. ochranný plat.
2.10.1763 od Václava Schwenka koupil Karel Kuntz z Dlouhé Třebové za 1300 zl. hotově složených, odvody přepočteny na dolnorakouské míry: 23 měřic 6 achtlů pšenice, 164 měřic 2 achtly čistého žita, 37 měřic 3 achtly smíšeného žita, 16 měřic 2 achtly ječmene, 20 měřic 2 1/2 achtlu prosa, 47 měřic 3 achtly moučného prachu.
4.6.1768 Karel Kuntz oznamuje, že mu byla testamentárně na 8 let svěřena správa mlýna ve Zvoli na Mírovském panství
31.10.1776 Karel Kuntz prodává Vitošovský mlýn o 3 složeních s jahelkou a nově postavený pomocný mlýn v Rohli o 1 složení a 1 jahelce Františku Antonínu Lassnerovi z České Libiny, úsovské panství, za celkovou cenu za oba mlýny (včetně dobytka a dalších movitostí per 500 zl.) 3950 zl. hotově složených s tím, že kupec na sebe bere náklady na opravu. Z mlýna v Rohli bude dle rozhodnutí administrace liechtenštejnského velkostatku v Brně z 9.2.1772 platit 3 zl. vodní činže. Pomocný mlýn v Rohli je možno při dalším převodu se souhlase vrchnosti od hlavního mlýna oddělit.
3.7.1781 František Lassner prodává dle povolení knížecí administrace v Brně z 22.3.1781 mlýn v Rohli Vavřinci Preissovi, mlynáři v Janoslavicích (Svinově) za 765 zl. hotově složených u zábřežského sirotčího úřadu pro dědice Vitošovského mlýna (svědkové Václav Schwenk z olejny v Zábřehu a Jan Wisner, sedlák z Rohle). Ze mlýna bude platit ročně 3 zl. vodní činže, vitešovskému mlynáři bude přidávat 15 dol. rak. měřic pšenice a 45 dol. rak. měřic pěkného žita. Mlýn se připojuje ke mlýnu ve Svinově (Janoslavicích), může však od něho být v budoucnu oddělen.
1834 Marie Lassnerová