Blovice - Kamensko, čp. 190 - mlýn Chudinka pod Bílou Hlínou Chudinka se jmenuje od nepaměti další mlýn na řece Úslavě. Tohoto označení se prý mlýnu dostalo podle malého zisku, který míval.
Při zakládání mlýna v roce 1871 bylo tehdejšímu majiteli úředně nařízeno, aby břehy sousedící s loukami č. 841, 842 a 843 vyzdil kamenným tarasem, který by zabránil případným škodám způsobených vodou. Původním majitelem mlýna byl - podle Vodní knihy uložené v Archivu města Plzně - Josef Diviš.
Když bylo v roce 1879 vodní dílo cejchováno, nacházel se těsně nad mlýnem šikmý 27 m dlouhý jez. U samého mlýna se nacházela tři stavidla o šířce 96 cm, z nichž dvě vedla vodu na mlýnská kola a třetí ležící u řeky uzavíral jalový splávek. Mimo to se nacházel ještě jeden splav v jezu široký 162 cm. Cejch byl nazděn na mlýnský kámen, který byl zakopán asi 7 m od mlýnské budovy.
Další zmínka o této stavbě pochází z roku 1882, kdy tehdejší majitel a mlynář Jan Kovanda žádal purkmistrovský úřad o povolení přístavby stodoly a chléva, což mu bylo tehdejší stavební komisí povoleno. Mlýnu se tehdy říkalo také "Pod Bílou Hlínou". Mlynář byl povinen za povolení zaplatit v plné výši příspěvek na hasičský sbor.
K přístavbě mlýna došlo v roce 1907 oprávněným stavitelem města Václavem Bočkem. V roce 1909 požádal majitel mlýna Josef Kovanda o povolení změnit pohon mlýna. Stávající vodní kola měla být zaměněna za Francisovu turbínu s kolmým hřídelem pro maximální množství protékající vody 880 lis, která při spádu 1,6 m měla výkon 14,5 HP. Turbína se nacházela ve zvláštním přístavku. Dále byl upraven princip vytahování a spouštění stavidel. To se dělo z můstku nad stavidly pomocí kuželových kol a šroubu. Před turbínou byly česlice. Na vodních poměrech, zvláště pak na jezu, nebyly žádné změny provedeny. Kolaudace stavby proběhla v roce 1910. (Hnojská, 2008. 3. díl)