V roce 1856 prodali manželé Šmídovi mlýn Petru Rechcíglovi staršímu a zakoupili mlýn v Sedlejovicích čp. 6, kam se odstěhovali. V 90. letech 19. st. vystřídal Petra Rechcígla jeho syn Josef Rechcígl, narozený v roce 1865 ve Třtí. Za manželku měl Marii rozenou Čínkovou z Jiviny. Hospodařili zde necelých 10 let. Potom odešli do Malé Bělé u Bakova nad Jizerou, kde koupili velký mlýn. (MH)
26. června 1900 koupil mlýn od manželů Rechcíglových Augustin Vinš za 31 900 korun. Jeho potomci na tuto událost vzpomínají takto: Jednoho dne se Augustin Vinš ze Žďárku čp. 7 vrátil večer z hospody domů a řekl manželce Marii, že koupil mlýn. Augustin se narodil v roce 1857 v rodině žďáreckého sedláka Františka Vinše a Terezie rozené Nejedlové rovněž ze Žďárku. V roce 1879 se v jenišovském kostele oženil s Marií, která se za svobodna jmenovala rovněž Nejedlová. (MH)
Augustin Vinš byl podnikavý člověk, v roce 1909 postavil vedle mlýna brusírnu skla, mačkárnu, malírnu a začal vyrábět skleněné náramky zvané bangle (bengle). Nakupoval skleněný polotovar, který potom ve své dílně přetvářel na barevné skleněné, někdy i malované náramky, které byly tehdy velice populární hlavně v Indii. Množství tam dodávaného zboží bylo ohromné, na dopravu se používaly lodě plující do indických přístavů. (MH)