Pomístní jména
U Šraňků (Babákův šraňk)
Bývalá polní cesta od doleního mlýna čp. 41 k hlavní silnici. R. 1872 se v dolením mlýně stal mlynářem Antonín Babák a o pět let později jeho syn. Do té doby byla cesta volně průjezdná pro všechny Lhoťáky. Antonín Babák však cestu uzavřel a na závoru umístil ceduli, že vjezd je pouze s povolením. Komu toto povolení udělil, ten mu musel něco odpracovat na poli.
Dlouhý náhon
Strouha, která přiváděla vodu k dolenímu mlýnu. Její zakladatel vyvedl vodu z Ploužnického potoka již před čp. 73 a poté, co pomohla roztočit mlýnské kolo, se vracela do potoka až před čp. 40. Několikasetmetrový náhon si tak po zásluze vysloužil pojmenování Dlouhý.
Zdroj: http://2hrady.cz/texty%5CBrl200202%20-%20Pomistna.pdf
V r. 1895 se zdejší mlynáři Antonín Babák a František Mizera stali zakládajícími členy hasičského sboru:
Prohlášení
Podepsaní prohlašují, že přistoupí k dobrovolnému hasičskému sboru, který se ve zdejší obci zařídí, a zavazuji se na základě přečteného návrhu stanov, že budou – li za činné členy přijaty, budou všemožně zájmy sboru podrobovati, příznivce mu zjednávati, sami pak příkladnou činnost horlivost mu věnovati a nejméně jeden rok v něm setrvati.
Ve Lhotě Bradlecké, 21. dne m. dubna 1895
Podepsaní: Karel Václavec, Josef Ježek, František Radimský, Josef Svoboda, František Čejka, Václav Krejčí, František Podzimek, Jan Maťátko, František Blažek, Antonín Šmíd, Josef Luňák, Josef Jan Fučík, Josef Nožička, Antonín Horčička, František Mizera, Josef V. Alois Kazda, František Jenček, Antonín Babák, Václav Smolík, Josef Vik, Antonín Luňák, František Pekárek
Zdroj: http://www.hasicibradleckalhota.estranky.cz/clanky/historie-.html