L.P. 1690 dne 15. februári Mikoláš Čížek koupil jest tento mlejn se vším k němu příslušenstvím dle poslední vůle od Jan Čížka za sumu 150 zl.
L.P. 1710 dne 17. februari s povolením dobrovolné smlouvy koupil jest tento mlejn Jan Marků od Mik. Čížka i s chalupou a pazderny za 700 zl. Mlejn Jana Markova v Kounově za předem vypalcenou sumu ke všemu dědičnému užívání se ujme. Přidává se k tomu mlejnu hrnec v kamnech železný.
L.P. 1732 dne 26 Juna s povolením vrchnosti pozůstalá dcera Dorota po Janu Markovu prodala tuto živnost neb mlejnek o jednom složení Janovi Bernarovi, zeti svému se vším příslušenstvím tak, v jakém držení byla za 330 zl. Nadepsaná suma patřiti bude před jinejma dětma, to jest Rozině dceři 20 zl., jejímu dítěi Jindřichovi též 20 zl. a kdyby ten syn dříve umřel nežli matka, tento odkaz odpadá. Přidává se stúl, kamnovec železný, sekyra, sochor, perlík, kleště, dva voškrty, lopata, motyka a dvě sejta drátová.
Vejměnek: semena lněnýho a režnici k setí, pro takový dva záhony o 20 krocích býti musejí. Každý týden jeden vochník režný o váze tří kamenů odevzdati a žita ozimního do vyměřené boty každoročně naměřiti.
L.P. 1758 dne 20. aprili (dle Josefa Hejzlara L.P. 1783 dne 13. februára) stalo se ve vsi Kamenici mezi Vác. Vernarem prodávajícím a Frant. Vernarem kupujícím synem jeho tak, že jest koupil mlejn od otce svého se všemi přináležejícími případnostmi za sumu 400 zlatých.
Otec činí sobě vejměnek takový chalupu přikoupenou NC 37 užívati, hospodář povinen bude všechny roli obdělávati, obilí bez měřičného semlíti a ovoce polovinu ze stromu jabloně na dvoře kyselé, druhé na pasece sladké běličové hrušky bělky na pasece, druhé cibulky, třešně u Rozkoše plavé, druhé černé a slívy u chalupy načesati. Dříví každoročně 1 sáh nařezati, kopu votýpek nasekati, 10 votýpek loučí olšových ku svícení udělati a místo pro obilí připraviti.
1822 17. máje Gruntovní zípis Rozálie, dcery Farntiška Vernara na jeho valstní s jedním mlýnským složením zaopatřený grunt pod čp. 38 v Kamenici s přináležejícími 4 jitry 210 sáhy rolí, jedním jitrem 1132 sáhy luk, 3 jitra 581 sáhů lesa též bezplatně s přídavkem veškerého osení své dceři, provadané za Jana Škodu k jejímu a dětem k dědičnému užívání za 8000 zlatých. Ant. Dyntar, svědek Franz Rind, svědek
František Škoda r. 1865 v ceně 2000 zl. k rukoum postupujícího Jan Škody s výhradou výměnku pro něho a jeho manželku Josefu rozenou Štěpánovou a zíroveň se vkládá právo zástavní ku zbytku postupní ceny 683 zl. k rukoum Josefa Škody v Dobrém (bratr Františka a můj prapraděda - jšk) a pro 113 zl. 83 1/3 kr. pro nezletilou Annu Hartmannovou v Rozkoši.