My, Antonius Florianus, z Boží milosti v království a Svaté říši kníže z a na Liechtenštejnu etc. etc. jsme nechali dle ústní zprávy našeho úřadu rumburlského a schurgiswaldského panství, dosud stojící mlýn (střední) přepsat na stávajícího mlynáře s dědičným právem.
Milostivě jsem rozhodli následujícím způsobem:
1) Prostřední mlýn ve Warnsdorfu včeytně dvou složení a obytnných budov a vším příslušenstvím a s pozemky (zahradou za mlýnem ležící, 7 sáhů širokou a 10 sáhů dlouhou, počínaje starým Abrahamem u Sladového rybníka na straně jedné, hráze Sladového rybníka a strouhy k Skalnímu rybníku na straně druhé, 59 sáhů dlouhého a širokého až k potoku 7 sáhů, ročně jednu fůru sena dávající), nehledě na vedle stojící pilu Hanse Raucha a jeho dědiců za 520 rýnských zlatých, složených hotově, přenechán pak vlastniky i dědičně. Za to je pak budoucí vlastník povinen držeti mlýn v dobrém stavu a má každý rok kvartálně odváděti vrchnostenskému důchpdovému úřadu úrok ve střeíbře ve výši 85 zlatých a 20 krejcarů mimo povinných 3 zlatých a 45 krejcarů krmného pro žírné prase.
2) První jez má nový vlastník udržovati, opravovati ostatní jezy spolu s mlýnském náhonem a náhonem na pilu. Úřad také zajistí všechny povoznické a ruční práce bez nároku na mlynářovu platbu. Aby vše snáze a dobře se udržovalo, zajistí úřad silného dřeva včetně dopravy za 1 zlatý, středního stavebního dřeva za 30 krejcarů, levného drobného dřeva pak za 10 krejcarů a ročně zdarma jeden statný buk, rovněž sedláky s koňskou a ruční prací na stavebním dříví, kamenech, čištění náhonu a dovozu řeziva bez nároku na odměnu ze strany mlynáře.
3) Panským a jim oddaným poddaným, kteří své obilí mlíti nechávají, bedlivě a dobře semleto má býti a mouka jakostní dodávana, přitom nijakých dopouštěti se podvodů či prospěchu užívati nesmí.
4) Mlunář je pak závázán, že na panství užívati bude jednu osminu měřice z jednoho strychu obilí a v žádném případě přijmout peněz více nebo méně za účelem odlákání mlečů jiným mlynářům oprávněn není, pouze v tom případě, že se jedná o cizí lidi.
5) Mlynáři jako dosud bude milostivě povoleno obchodovati obilím s jistými omezeními.
6) Zůstane-li pila včetně skládky řeziva k užitku vrchnosti, která je v dobrém pořádku udržuje, přísluší mlynáři (=pilaři) obvyklý plat.
7) Vrchnosti ponechává se právo dle libosti množiti mlýny a ponechávati je k provozování.
8) Mlynář jest povinen loveckého psa chovati nebo místo toho z každého složení dvě měřice zadní mouky každoročně odevzdati.
9) Mlynář je povinen odevzdávati každoročně z jednoho každého složení 3 kuřata a 3 kopy vajec nebo při nedostatku kuřat za jedno každé kuře 7 krejcarů a za jednu kopu vajec 22 krejcarů odevzdati.
10) V případě, že by mlýn prodával, povinností mlynáře jakož též následníků jeho i společníků jejich, vrchnosti předkupní právo ponecháno a nikdo jiný než rumburský úřad nemá právo prodej a přepis konati.
11) Z placení činže ve stříbře a náhrady za vykrmení vepře jest mlynář nadále vyvázán.
Ve Vídni dne 19. října 1695
Antonius Florianus, kníže z Liechtenštejna v.r.