20. září 1920 kupuje elektrárnu město Mimoň, a protože poptávka po elektřině neustále roste a stávající technologie již není schopna poptávku pokrýt, byla roku 1921 instalována nová vodní Kaplanova turbína o výkonu 90 HP při 490 ot. /min., o průtočnosti 900l a vodním spádu 3,8m. Turbína byla zakoupena od firmy Storek Brno za 26.700,- Kč. Protože byly nutné investice do další výroby elektřiny, (nové technologie, stavba rozvodné sítě, zvětšení nátoku do elektrárny rekonstrukcí zadržovacího jezu), ale cena za elektřinu byla velmi nízká (1kWh stála 72 haléřů a motorový proud jen 30 haléřů) a koupí elektrárny městem Mimoň již neprobíhaly platby za veřejné osvětlení, které činily 24,- Kč za jednu pouliční lampu/noc a 5 haléřů za jednu pouliční lampu/ráno, dostala se nyní už městská elektrárna do dluhů. Příjmy za první rok po instalaci nové Kaplanovy turbíny činily 423.904,35,- Kč, zatímco výdaje přesáhly částku 508.400,- Kč. Muselo tedy město v roce 1921 přikročit ke zdražení elektrické energie o 25% a znovu nechat dodavatelskou firmou vylepšit nastavení turbíny, aby lépe vyhovovala výkonovým požadavkům.
Nakonec ani to nestačilo a město Mimoň se muselo spojit s dalším dodavatelem elektřiny, aby bylo schopno pokrýt poptávku. K tomuto účelu byla vybudována transformátorová stanice, která sloužila k propojení již vybudované městské sítě se sítí veřejnou a prvním dodavatelem do městské sítě se roku 1922 stala Ještědská Elektrifikační společnost.
V té době, tj. roku 1922 již bylo v provozu více než 100 elektromotorů, 200 pouličních lamp a zhruba 7500 výbojek.
Ještědská Elektrifikační společnost se zadlužuje a rozpadá, rozpad Ještědské Elektrifikační společnosti vede k založení nového sdružení pro distribuci elektřiny. Majetek zkrachovalé Ještědské Elektrifikační společnosti, která vlastnila rozvody a místní sítě (i místní síť Mimoně) ve třech tehdejších politických okresech, s největší pravděpodobností v okresech Deutsch Gabel, Böhmisch Leipa a Reichenberg, v hodnotě 21.000.000,- Korun českých, byl oceněn pouze na 14.000.000,- Korun českých, protože zkrachovalá Ještědská Elektrifikační společnost do rozvodů dlouhodobě neinvestovala a bylo potřeba vynaložit velké náklady na údržbu. Znehodnocením majetkové podstaty a krachu firmy došlo i k pádu ceny akcií, nebyly vyplaceny jejich ceny, ani podíly. Nově vzniklé družstvo muselo vydat své nové akcie.
Od roku 1925 má město mimo koncese na živnost elektrotechnickou, s oprávněním vyrábět a prodávat proud, včetně veškerých instalací k jeho rozvodu, také koncesi pro provoz lázní.
V roce 1928 se ceny elektrické energie v Mimoni pohybovaly kolem 3,50,- Kč za světelný proud, 1,50,- Kč za motorový proud a nově se platilo už i za elektroměr a to 2,20,- Kč.
Od prosince roku 1929 začalo elektrickou energii město odebírat také od Nordböhmischen Elektrizitäts werken in Bodenbach za cenu 60 haléřů za kWh.
Lze se domnívat, že vzhledem k nízkým cenám elektrické energie od jiných dodavatelů, se již městu nevyplatilo investovat do další modernizace elektrárny a rozvodné sítě, proto byl objekt pravděpodobně někde kolem roku 1930 využíván už jen jako lázně, které fungovaly pod správou města až do roku 1942.